‘Fedekarlık’ Oyunu Büyük İlgi Gördü

YOZGAT-Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Evrensel Medya Grubu sanatçıları tarafından sahnelenen ‘Fedakârlık’ adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Özel Bektaş Erkek Öğrenci Yurdu’nun katkılarıyla Sorgun İlyas Arslan Kültür Salonu’nda düzenlenen tiyatro oyununa Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İlçe müftüsü Fikret Ekinci ve çok sayıda davetli katıldı.

Bir öğrenci yurdunu konu alan oyunda fedakarlığın, hoşgörünün ve eğitimin önemi anlatıldı.

Tiyatro oyununun sonunda teşekkür konuşması yapan Belediye Başkanı Şimşek, fedakarlığın her zaman ve her şartta yapıldığını belirtti. Şimşek, “Hepimiz çeşitli nedenlerden dolayı fedakarlık yaparız. Başta aile hayatımızda, iş hayatımızda belirli ölçüler çerçevesinde fedakarlık yaparız. İnsanlarımızın bilinçlenmesine ve toplum yararına yapılan fedakarlık önemlidir.” dedi. Türk insanının her zaman fedakar olduğuna dikkat çeken Başkan Şimşek, “Bizler Türk toplumu olarak fedakar insanlarız. Her zaman fedakarızdır. Anne ve babalarımız bizler için çok fedakarlıklar yapmıştır. Akrabalar birbirleri için fedakarlıklar yapar. İş yerinde çalışan insanlar fazla mesai harcayarak fedakarlık yapar. Öğretmenler öğrencilerinin daha başarılı olmaları için fedakarca çalışır. Kısacası bütün insanlar bir şekilde fedakarlık yapar. Bu vesile ile bugün burada olan Evrensel Medya Grubu Tiyatro oyuncularına ve oyununun sergilenmesine katkı sağlayan Özel Bektaş Erkek Öğrenci Yurdu’na teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yazıcı da eğitim ile tüm insanlığa sahip çıkılması gerektiğini ifade ederek, “Toplumumuzun daha bilinçli yetişmesi için, eğitim sayesinde tüm insanlığa ulaşarak sahip çıkılması gerekir. Aksi halde toplumda kuyulara atılmış Yusuflar çoğalacaktır.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.