Federal Ajanların, ABD Kongre Binasına Saldırdığını Kanıtlarıyla Ortaya Çıkaran Muhabir, 2 Yıl İçinde 4’Üncü Kalp Krizini Geçirdi

Bobby Powell, Kasım 2022’de Terra Ceia, Fla.’da röportaj yaptı. (Paulio Shakespeare\/The Epoch Times)

Federal ajanların, 6 Ocak’ta Kongre Binası’na saldırdığının gösterildiğini söylediği video kanıtlarıyla halkın karşısına çıkan eski Michigan radyo muhabiri ve podcast yayıncısı Bobby Powell, iki yıl içinde dördüncü kalp krizini geçirdikten sonra Florida’daki bir hastanede iyileşme sürecinde.

Nişanlısı Cherie’nin Truth Social’da paylaştığına göre, 58 yaşındaki Powell, ‘ağır’ bir kalp krizi geçirdiğinde ‘Stres Ekokardiyografi’ testinden geçiyordu. Kalbindeki tıkanıklıkları tedavi etmek için acil ameliyat oldu ve yakın gelecekte kalıcı bir defibrilatörün yerleştirilmesi bekleniyor.

Powell, The Epoch Times’a hastane odasından gönderdiği bir e-postada, ‘Bu, Ocak 6’dan bu yana dördüncü, son üç yılda toplam beş tane,’ dedi. ‘Ve bundan sonra yaşayacağım sonuncu’ dedi.

Powell, saldırı nedeniyle kalbinin her iki kulakçığının da ağır hasar gördüğünü söyledi. Kalıcı defibrilatör yerleştirilene kadar defibrilatör ceketi giymesi gerekecek.

6 Ocak’ta Hunter Allen Ehmke bir pencere pervazına atlayıp camı kırmaya başladığında, Powell, Kongre Binası’nın doğu terasında, saat 14:15 civarında, kalabalığı filme alıyordu. Ehmke daha sonra tutuklandı, hüküm giydi ve dört ay hapis cezasına çarptırıldı.

Powell dakikalar sonra camları toplarken, koyu renkli askeri giysiler giymiş bir adam ona yaklaştı ve pencerenin geri kalanını neden açmadığını sordu. Powell, ‘Çünkü bunun muhtemelen yasa dışı olacağını düşündüm’ diye yanıtladı.

Powell kamerasıyla döndüğünde, temperli camın büyük bir bölümünü çıkarıp yere düşürürken adamı yakaladı.

Şüpheli bir aktör, 6 Ocak 2021’de bir Kongre Binası penceresine zarar verdi. FBI arananlar listesine alınmadı, tutuklanmadı veya suçlanmadı. (Bobby Powell/The Epoch Times’tan Ekran Görüntüsü)

Dakikalar sonra Powell, dev Columbus Doors’un girişine yaklaşırken, askeri kıyafetler giymiş başka bir adam elini sırtına koydu ve onu fuayeye itti. Adam kapılardan birini, ağır tahta bir çubukla açık tutuyordu.

Powell, videosuna dikkat çekmek ve haber medyasından, Kongre Binası saldırısına olabilecek bir federal müdahaleye odaklanmak için yaklaşık iki yılını harcadı.

FBI’ın tekrarlanan aramalarına cevap vermediğini söyledi. Powell, yüksek çözünürlüklü videosunu flash sürücülere yükledi ve savcılar, yargıçlar ve kamu savunucuları da dahil olmak üzere kamu görevlilerinin dikkatini çekmesini sağlamak için ülke çapında seyahat etti.

Zor bir satış oldu. Aslında tepki de şiddetli oldu.

Powell, podcast’inin sosyal medyada şeytanlaştırıldığını söyledi. Bağışları kabul etmek için kullandığı ödeme işlem birimi, onun hesabını geçersiz kıldı. 6 Ocak olayından sonra aile doktoru onu hasta olarak taburcu etti.

Powell’ın bir podcast’i var ve Substack’te haberler yayınlıyor, ancak YouTube’dan elde edilen gelir kaybı ağır bir darbe vurdu. Bir Newsmax programına çıktıktan günler sonra PayPal, bağış hesabını kapattı. O zamandan beri çabalarını desteklemek için GiveSendGo’ya döndü.

Powell, Michigan’daki bir Cumhuriyetçi yetkilinin videoyu yok etmesi ve dikkat çekmeyi bırakması için kendisine 200.000 dolar teklif ettiğini söyledi. Reddettiğinde, adamın bir suikast tehdidi imasında bulunduğunu söyledi. Powell, Michigan’daki evini sattı, bir eğlence aracı satın aldı ve Florida’ya taşındı.

Eski Başkan Donald J. Trump’ın avukatı Peter Ticktin, Mayıs 2022’nin başlarında gazeteci Bobby Powell’ın videolu flash belleğini kabul etti. (Bobby Powell/The Epoch Times aracılığıyla ekran görüntüsü)

Powell, Oath Keepers üyesi Jeremy Brown’ı desteklemek için Pinellas İlçe Hapishanesinin önünde düzenlenen bir protestoya katıldı. Protestodan kaçarken tutuklanan bir kişinin sırt çantasında boru bombası yapımı malzemeleri vardı.

Şüpheli daha sonra serbest bırakılsa ve polis malzemelerin patlayıcı olmadığını iddia etse de Powell, mitingde konuşurken boru bombalarının kendisi için tasarlandığına inanıyor.

Powell, 6 Ocak’ta olası hükümet müdahalesini dile getirme çabalarının kalbi üzerinde “büyük” zararlı bir etkisi olduğunu söyledi.

Uyku yok, haftada yedi gün, günde 16-18 saat çalışıyoruz,” dedi Powell. 23 ay boyunca Epoch Times dışında hiçbir yere varamadık. Tam bir hayal kırıklığı.”

Haber : Joseph M. Hanneman, Epoch Times

Çeviri : T.A.Ç., Epoch Times Türkiye

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.