Fenerbahçe Mesut Özil İçin İmza Töreni Düzenledi

Fenerbahçe’nin yıldızı Mesut Özil’in imza törenindeki açıklamaları Alman basınında geniş yer buldu.

Fenerbahçe, Arsenal’dan kadrosuna kattığı yıldız oyuncu Mesut Özil için dün imza töreni düzenlemiş ve törene yerli ve yabancı 132 basın mensubu katılmıştı. Mesut Özil’in açıklamaları Alman basınında da geniş yer buldu. 

Yıldız oyuncunun Bundesliga ve Almanya Milli Takımı hakkında söyledikleri manşetlere çıktı. Dünkü toplantıda bir daha Bundesliga’da forma giymeyeceğini ifade eden Mesut’un, özellikle Almanya Milli Takımı hakkında “Ben bir yola girmişsem asla geri dönmem. Almanya Milli Takımı’na başarılar diliyorum. Bir daha asla oynamam” cevabı, Almanya’da büyük yankı uyandırdı.

Alman medyası, futbolcunun neden milli takımdan ayrıldığına da yer verdi. 2018 Dünya Kupasının başarısızlıkla son bulmasının ardından istifa ettiğini ve ırkçılık yapanlara karşı korunmadığını belirtmişti.

Çin’de Uygur Türklerine yapılan Zulmü Kınamıştı

Başarılı futbolcu Mesut Özil daha önce Instagram hesabından Uygur Türklerini, “eziyetlere direnen mücahitler” olarak nitelemiş ve “Kuranlar yakılıyor, camiler kapatılıyor, din alimleri öldürülüyor, bacılar zorla Çinli erkeklerle evlendiriliyor. Tüm bunlara rağmen Ümmeti Muhammed suskun” demişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.