Festivalin yabancı Konukları: Ne Kadar Uzak Olsakta Kalplerimiz Yakın

ZONGULDAKKaraelmas 2010 Uluslararası 11. Kültür ve Sanat Festivali için Zonguldak’a gelen Bosna-Hersek, Ukrayna, Moldovya, Bulgaristan, Romanya, Makedonya ve Giresun halkoyunları ekipleri, Zonguldak Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir ve Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref’i ziyaret etti. Yabancı konuklar, Zonguldak Vali Yardımcısı Özdemir’e ülkelerine ait yöresel eşyalardan oluşan hediyeler verdi. Özdemir ise kenti tanıtan kitapçık ve broşürler hediye etti.

Özdemir, toplantı salonundaki kabul ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Sizi ilimizde görmekten son derece mutluyuz. Lütfen kendinizi evinizde gibi hissediniz. Bütün arkadaşlarımız size yardımcı olmak için görevlendirildi. Karadeniz’e komşu olduğumuz için zaten hepimiz etkileşim içindeyiz.” dedi.

Bosna-Hersek ekibi de gördükleri ilgiden memnun kaldıklarını belirterek, “Bizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Ne kadar uzak olsak da kalplerimiz yakın. Bizler de sizleri kendi ülkemizi gezmeye davet ediyoruz.” dediler.

Daha sonra Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref’i makamında ziyaret eden gruplar, Eşref’e hediye takdim etti. Eşref de yabancı gruplara kentin simgesi madenci heykeli ve katılım belgesi verdi. Eşref’in konuşmasının ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.