Gaziantep’de ‘Lüks Hayat’ operatına büyük ilgi

GAZİANTEPGaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve GAP Kültür Birliği işbirliğiyle ” Lüküs Hayat” opereti Gaziantep’te iki gösterimde seyirciyle buluştu.
Ünlü tiyatro ve sinema sanatçıları Zihni Göktay, Sezai Aydın ve Münir Kutluğ gibi oyuncuların rol aldığı operet 50 kişilik oyuncu ve müzisyen kadrosu ile izleyicileri geçmişe götürdü.
Düzenlenen operat İstanbul Şehir Tiyatrosu tarafından 26 yıldır sahneleniyor. ”Lüküs Hayat” 1933 yılında Cemal Reşit Rey ve ağabeyi Ekrem Reşit Rey tarafından bestelenen Bir operet. İstanbul Şehir Tiyatroları’nın siparişi üzerine yazılan ve bestelenen, ilk defa Cumhuriyet’in 10. yıl kutlamalarının yapıldığı 1933 yılında sahnelendi. 1950 yılında Ömer Lütfi Akad tarafından sinema filmi, 1973 yılında da Haldun Dormen tarafından televizyon filmi olarak çekildi. Operette, batılılaşmayı bir özenti olarak yaşayan insanların hali anlatılıyor. Türk tiyatrosunun klasiklerinden olan Lüküs Hayat tiyatro izleyicilerinden büyük ilgi gördü. Operetin sonunda izleyiciler sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladı.
Operetin sonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Settar Çanlıoğlu, “Lüküs Hayat” ekibi adına Zihni Göktay’ Gazianteplilere unutulmaz bir gece yaşattıkları için teşekkür edip çiçek takdim etti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.