Gaziantep’te Sosyal Mesafe Ve Maske Cezası

Gaziantep’te bir günde 3 bin 53 kişiye sosyal mesafeyi ve maske kullanımını ihlalden ceza kesildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında, dün gerçekleştirilen denetimlerde 3 bin 53 kişiye sosyal mesafe ve maske takma kurallarını ihlal etmekten idari yaptırım uygulandı.

Ekipler ayrıca, 282 iş yerindeki denetimlerde 9 iş yeri hakkında işlem yaptı.

Adıyaman’da Maske Takmayan Vatandaşların Ceza Korkusu

Koruyucu maske ve tulumları giyen Adıyaman Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri, vaka sayısında artış yaşanan Adıyaman’da vatandaşları maske ve mesafe konusunda uyardı. 

Sağlık görevlileri ile vatandaşlar arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Sağlık Ocağı Caddesinde vatandaşlara maske ve broşür veren görevlileri gören ve maske takmayan vatandaşlar ceza yazıldığını sanarak kaçmaya çalıştı.

Son günlerde Adıyaman’da artan vaka sayılarının arttığına dikkat çeken Toplum Sağlığı Görevlisi Diyetisyen Abdullah Tepe, “Adıyaman’da maskenin takılmaması ve mesafeye dikkat edilmemesinden dolayı veriler yükseliyor. Bizde bunun için Adıyaman merkezde, sağlık ekibi olarak hem maske dağıtımı yapıyoruz, hem de bilgilerin yer aldığı broşürler dağıtıyoruz. Son zamanlarda insanların konuyu hafife alması verilere yansıyor. Veriler yükseldiği müddetçe halk zarar görecek, herkesin sağlığı tehlikeye girecek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.