“Gelecek Yıl Japonya’da Türkiye Kültür Yılı Olarak Kutlanacak”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Japonya’nın Nagoya kentindeki Türk-Japon Kültür Ticari Yardımlaşma Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, buradaki Türk vatandaşları ile buluştu.

Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, başta Türkiye ve Japonya’nın ikili ilişkileri olmak üzere çeşitli ekonomi, insani yardım, bölgesel ve uluslararası çeşitli konulara yönelik açıklamada bulundu.

Türkiye’nin bölgesi ve ötesinde bulunan ülkelerle ilişkilerini üst seviyelere çıkardığını söyleyen Çavuşoğlu, Japonya’nın da bu ülkelerden birisi olduğunu ve Türkiye ile Japonya arasında köklü geçmişin ve unutulmayan anıların bulunduğunu belirtti.

“Gelecek yıl, 2019 Japonya’da ‘Türkiye Kültür Yılı’ olarak kutlanacak.” diyen Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un bu amaçla Japonya’yı ziyaret edeceğini açıkladı.

“JAPONYA İLE TİCARET VE YATIRIM ARTIRILACAK”

Türkiye’nin Japonya ile ilişkilerini stratejik düzeye çıkardığını belirten Çavuşoğlu, “Şimdi ilişkilerimizi daha da nasıl geliştirebiliriz bunun için çaba sarf ediyoruz. Türkiye’deki yatırımların hayata geçmesi ve bölgesel konularda yakın işbirliğimiz Japonya ile her alanda bağlarımızı daha da güçlendiriyor. Bu ziyaretimde de başta Başbakan Şinzo Abe olmak üzere ilgili bakanlar, meclis başkanları, basın dünyası, akademisyenler, herkes ile bir araya geleceğiz. Ülkemizi ve politikalarımızı anlatacağız” açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.