General Flynn: Sidney Powell “Yola Devam Ederek”, Seçim Dolandırıcılığı İddiasını Kanıtlayacak

Michael Flynn ve avukatı Sidney Powell, 24 Haziran 2019’da Washington’daki E. Barrett Prettyman Adliyesinden ayrılırken. (Alex Wroblewski/Getty Images)

Eski Trump yönetimi yetkilisi olan General Michael Flynn, Pazar gecesi başkanın hukuk ekibinin kampanya için çalışmadığını söylemesinin ardından, avukat Sidney Powell’ın “rotasında kalacağını” ve  seçim sahtekarlığını kanıtlayacağını söyledi.

Resmi davasında Flynn’i temsil eden Powell, eski New York Belediye Başkanı ve kampanya avukatı Rudy Giuliani’nin statüsüyle ilgili yaptığı açıklamanın ardından, Twitter’da “ @SydneyPowell1 Twitter hesabının 12 saatliğine askıya alındı” yazdı.

Flynn, “Beyaz Sarayın basın açıklamasını anlıyor ve kabul ediyor” dedi. “Başkan Trump ve diğer Cumhuriyetçi adaylar için verdiğimiz oylarımızı, #WeThePeople’ı çalan büyük kasıtlı seçim sahtekarlığını kanıtlamak için yoluna devam ediyor.”

Giuliani Pazar gecesi, “Sidney Powell hukuk çalışmalarını bireysel olarak yürütüyor. Trump Hukuk Ekibinin bir üyesi değil. Ayrıca, kişisel olarak Cumhurbaşkanı için avukatlık yapmıyor” dedi. Konu hakkında ayrıntı vermedi.

Geçen hafta Başkan Donald Trump, Powell’ın kendi ekibinin ve temsilcilerinin bir parçası olacağını söyledi. Powell, birkaç gün sonra Giuliani ve Trump’ın avukatı Jenna Ellis ile birlikte, oylama yazılımı şirketlerinin seçimi bozmak amacıyla uluslararası bir komploya karıştıklarını iddia etti.

Bahsettiği yazılım şirketlerinden biri olan Dominion Voting Systems bu iddiaları kesin olarak yalanladı. Toronto merkezli bir firma olan Fox News’in sözcüsü, oyları Trump’tan Demokrat aday Joe Biden’a kaydırmanın mümkün olmadığını söyledi.

Powell, Venezüellalı sosyalist diktatör Hugo Chavez lehine bir seçimin oylarını çalmak için bu yazılımın kullanıldığına tanık olduğunu ve yıllar önce Venezuela ordusu için çalıştığını iddia eden bir kişinin kısmen yazıya dökülmüş yeminli ifadesine atıfta bulundu. Yeminli beyan, daha sonra, Trump kampanyasıyla bağlantılı başka bir avukat olan Lin Wood tarafından bir davanın bir parçası olarak federal mahkemeye sunuldu. Chavez 2013’te öldü.

Birkaç gün önce Powell, Newsmax’a yaptığı açıklamada, ekibin elinde “tonlarca kanıt” olduğunu söyledi.

Ekibin büyük bir dava dosyası hazırlayacağını açıklamadan önce, “O kadar çok ki, hepsini bir araya getirmek zor” dedi.

“Bu dolandırıcılık iddiasını, ortaya koymak istediğim kanıtlarla bir araya getirmek büyük bir proje” olacak diye ekledi.

Yazan: Jack Phillips, The Epoch Times
Çeviren: Hatice Atmaca, Epoch Times Türkiye 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.