Gılgamış Destanı’nı 9 Farklı Ülkeden 35 Sanatçı Sirk Ortamında Canlandıracak

HATAY-Yazıya geçirilmiş destanların en eskisi olan Gılgamış Destanı, ilk kez bir sirk gösterisi olarak Antakya’da sahnelenecek.

Safari Sanat Merkezi, Türkiye, Fas, Gürcistan, Özbekistan, Tataristan, Rusya, Bulgaristan, Beyaz Rusya ve Moldova olmak üzere 9 farklı ülkeden 35 sanatçının görev aldığı uluslararası gösterisinde Gılgamış Destanı’nı, danslar ve akrobatik oyunlarla bir sirk ortamında sergiliyor. Yönetmenliğini ve bestelerini ünlü Gürcü yönetmen Varlam Nikoladze’nin yaptığı gösterinin metinlerini, aralarında Gılgamış Destanı’nın gençler için uyarlaması da bulunan ve 50’nin üstünde kitabın yazarı olan Bilgin Adalı yazdı. Gösterinin koreografi yönetmeni ise Rus Elena Tkachenko.

Safari Sanat’ın Genel Yönetmeni İsmail Hakkı Yağcızeybek, “Safari Sanat bir ‘sanat’ sirkidir. Yetişkinler kadar gençlerin ve çocukların da keyifle izleyeceği, müzikli, danslı, akrobasi oyunları içeren gerçek bir sanat şöleni hazırladık. Seyircilerimize, sirk ortamında gerçek sanat eserlerinin de sergilenebileceğini göstermek istiyoruz.” dedi.

Safari Sanat’ın Gılgamış Destanı konulu sirk tiyatro gösterisi 06-07 Kasım tarihlerinde, ilk defa Antakyalı izleyicileriyle buluşacak. Gösteri biletlerinin Altınçay Mahallesi’nde bulunan semt sahasına kurulan sirk tiyatrosu çadırından temin edilebileceği belirtildi. Gösteri günleri ve bilet fiyatları şu şekilde: 6 -7 Kasım saat 16.30 ve 19.00’da. Bilet fiyatları 4-12 yaş 7,5 TL, öğrenci(12 Yaş Üstü) 10 TL, yetişkin 12,5 TL.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.