Göreme Açık Hava Müzesi’nde Schumann’ın Eserleri Seslendirildi

 

Kapadokya’da 2008 yılında başlayan ‘Klasik Keyifler Oda Müziği Konserleri’ üçüncü yılında 200. doğum yılı nedeniyle Sanatçı Schumann’ın eserlerinden oluşan repertuvarla devam ediyor.

Organizatörlüğünü ünlü profesyonel rehber ve tarihçi Hüsam Sülaymangil’in yaptığı, Sanat Danışma Kurulu üyeliklerini Gürer Aykal, Ayla Erduran, Ani Kavafian, Colin Carr ve Alan İglitzin’in yaptığı konserler için yurt içi ve yurt dışından 10 ünlü sanatçı ve konservatuvar öğrencisi Türkiye’nin kayalara oyulu mağaraları, yer altı şehirleri, peribacaları, vadileri ile ünlü Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’e geldi.

Etkinliklerde yer alan müzisyenlar, kemanda Özcan Ulucan, Ellen Jewett, Viyolada Çetin Aydar, Tuba Özkan, Burcu Tunca, Ozan Tunca, Çello’da Ruth Phillips, Piyanoda Birsen Ulucan, Perküsyonda Ziya Tabassian ve Besteci Güç Başar Gülle.Etkinlikler Temmuz ayından başlayarak eylüle kadar onar günlük üç dönemde gerçekleştirilecek. Konserler mağaralara oyulmuş butik otellerle birlikte halka açık olan mekanlarda da yapılıyor. Konserlerin yanında saat 22.00’den sonra doğaçlama müzik geceleri de yapılıyor.

Göreme Açık Hava Müzesi’nde bulunan mağara odada verilen Klasik Keyifler Oda Müziği Konserleri yerli ve yabacı ziyaretçilerin büyük ilgisi ile karşılandı. Schumann’ın 200. doğum yılı nedeniyle sanatçının parçaları ağırlıklı olarak icra edilen konserde izleyiciler sanatçıları uzun süre alkışladı.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.