Gözaltına Alınan Yıldız, 3 Gündür Yemek Yemiyor

Fotoğraf; Müyesser Yıldız Facebook Hesabı

OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın askeri casuslukla suçlanıp gözaltına alınmasıyla üç gündür yemek yemediği öğrenildi.

Müyesser Yıldız, askeri casuslukla suçlanması üzerine geçtiğimiz gözaltına alındı. Yıldız, edinilen bilgiye göre gözaltında bulunan polislerin tavrı nedeniyle dün akşam saatlerine kadar herhangi bir şey yemediği öğrenildi.

Yıldız,gözaltından avukatları aracılığıyla 10 Haziran tarihinde açıklamada bulunarak;

“Yargımızın amiral medyası Sabah’ın yazdığına göre askeri casusluk yapmakla suçlanıyoruz. Dün Kozmik Oda’dan, devletin tüm mahrem bilgilerinin alınmasını alkışlayan ve bu mahrem bilgilerin bir yerlere gidip gitmediğini sorgulamaktan ısrarla imtina edenlerin, keza Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin savaş planları gazetelerde çarşaf çarşaf yayınlanırken “Türkiye bağırsaklarını temizliyor” diye alkışlayanların, bugün TSK’nın namusunu ve mahremini düşünüyor olmalarından ve taa o zamandan beri bizim durduğumuz çizgiye gelmiş olmalarından memnuniyet duyuyorum. İnşallah hep böyle devam ederler. Konjonktürel bir şekilde önce FETÖ destekçisi, sonra FETÖ karşıtı veya önce PKK destekçisi, sonra PKK karşıtı oluşları gibi bir tavır takınmazlar.

Yine iddialara göre şikayetçi MSB imiş. Eğer doğruysa; keşke sayın Hulusi Akar beni takipte gösterdiği hassasiyeti, Genelkurmay Karargahı’nda görev yapan ve ona en yakın olan komutanlar konusunda göstermiş olsaydı da Türkiye 15 Temmuz felaketini yaşamasaydı.

Şu ana kadar hiç değinemedim: İsmail Dükel namuslu bir gazeteci arkadaşımdır. Belki inanmayacaklar; ama kendisiyle en az 10 yıldır, değil yüz yüze, telefonla bile görüşmüşlüğüm yoktur. (her tür kayda ulaşabilen Abdurrahman Şimşek’e sorulabilir) Bizden nasıl bir örgüt çıkaracaklar? Sadece, onun ve Emre Kongar hocamız ile Merdan Yanardağ’ın yaptığı programlardan muktedirlerin rahatsız olduğunu görüyor, biliyoruz. Bu yüzden para cezaları yağdırdılar; yetmedi, gözdağı için İsmail’e de böyle bir suçlama yönelttiler.

Son olarak, askeri casusluk önemli bir konudur. Bu suçlamada bulunan MSB ve medyaları, darbe davalarının ek klasörlerine TSK’nın en mahrem hangi bilgilerinin konduğuna bir baksınlar. Bu mahrem bilgileri satır satır okumuş bir gazeteci olarak tek birini bile yazmadığım gibi, o mahrem bilgilerin orada ne aradığını sorguladım.

Şimdi soruyorum; devletin bu mahrem bilgilerini ek klasörlere sansürsüz bir şekilde gönderen görevlilerin yaptığı iş ve işleme ne denir?

Ankara Terörle Mücadele nezarethanesinden Silivri’deki Barış’lara, Hülya Kılınç’a ve Murat Ağırel’e kucak dolusu sevgiler.” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.