Habertürk’te Siyasi Köşe Yazılarına Son Verildi

Gazeteci İsmail Saymaz, Habertürk’ün internet portalındaki köşe yazarlarının siyasi yazılarına son verildiğini duyurdu.

Gazeteci İsmail Saymaz, HaberTürk’ün, internet sitesindeki köşe yazarlarının siyasi yazılarına son verildiğini duyurdu. Saymaz, ayrıca, kanalda, siyasi tartışma programlarına son verilebileceğini belirtti. Aralarında HaberTürk ve Show TV’nin de olduğu Ciner Yayın Holding’in yandaş isimlerden Mehmet Cengiz ve Fuat Tosyalı’ya satılacağı iddiaları ortaya çıkmış HaberTürk ve Tosyalı grubu söz konusu iddiaları yalanlamıştı. Habertürk’ten yapılan açıklamada ise “Bir sosyal medya hesabından paylaşılan Ciner Yayın Holding’e ait Habertürk, Show TV, Bloomberg HT kanallarının bazı gruplarla satışı için masada olduğu şeklindeki iddia asılsızdır. Gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

Habertürk’ün internet sitesinde dört gündür köşe yazısı yayımlanmadı. Kanal, konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Gazeteci İsmail Saymaz, köşe yazarlarına siyasi yazı yazmasının yasaklandığını bildirdi. Saymaz, “Köşe yazarları siyaset dışı konularda kalem oynatabilecek” dedi. İsmail Saymaz, Twitter hesabından;

“Habertürk’ün internet portalında siyasi köşe yazılarına son verildi. Köşe yazarları siyaset dışı konularda kalem oynatabilecek. Habertürk TV de siyasi tartışma programlarına son verebilir. Habertürk yazarları bu programlarda yer almayabilir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İ.Saymaz – Twitter hesabı

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.