Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlaması Başladı

Fotoğraf : Pixabay

Covid-19 tedbirleri kapsamında 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00’de başladı. Kısıtlama, Pazartesi saat 05.00’e kadar devam edecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yeni alınan Covid-19 tedbirleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile yeni kısıtlamalarla ilgili tüm detaylar sıralanmıştı.

Genelgeye göre, tüm hafta sonu, uçak, tren, gemi, otobüs bileti olanlara şehirlerarası seyahat, 10.00’dan 17.00’ye kadar araca binmeden fırına, markete, manava, kuruyemişçiye, kasaba gitmek. (Engelliler araç da kullanabilecek.) 10.00-20.00 arası paket yemek servis alma serbest olacak.

İzin almak şartıyla özel araçla, randevu varsa hastaneye gidip gelmek,
birinci derece yakınların ölümü halinde 4 kişi şehirlerarası seyahat ve
5 gün içinde geldiği yerden evine dönmek isteyenlere seyahat serbest olacak.

56 saat sürecek hafta sonu kısıtlamasında market, bakkal, kasap, manav ve kuru yemişçiler akşam saatlerine kadar hizmet verecek.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, hafta sonu için İETT seferlerinin güncellendiğini açıkladı. Murat Ongun’un açıklamaları şöyledir :

“Metrobüs gün içi 3, gece 10 dakikada bir sefer yapacaktır. Teleferik, Füniküler, Moda Tramvayı ve Levent-Hisarüstü metrosu hariç diğer tüm metro seferleri 15 dakikada bir yapılacaktır. Vapur seferlerinde ise değişiklik olmamıştır.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.