Hayati Yazıcı’dan , Muhalefetin İttifakına İsim Önerisi

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisi’nin seçim ittifakına isim önerisinde bulundu; “Zorlandılar, zorlandılar sonuçta bir araya geldiler, onun için bir zor ittifakı diye aklıma geldi” açıklamasında bulundu.Yazıcı, BBP ile de parti listelerinde yer vererek ittifak gerçekleştireceklerini söyledi.

Yazıcı, uyum düzenlemelerinin yapılması için gerekli olan yetki kararnamesi yöntemi hakkında, “Bu seçimler, öne alınmış olması dolayısıyla bir yetki kararnamesinden söz ediyor değiliz. Seçimler öne alınmamış olsaydı bile biz bu alandaki düzenlemelerin bir yetki kanunu çerçevesinde Bakanlar Kurulunca çıkartılacak kanun hükmünde kararnamelerle düzenlemesinin daha rasyonel olduğunu çalışmalarımızda değerlendirmekteydik” dedi.

MHP ile AK Parti’nin ittifakının oy pusulasında görünür olacağını belirten Yazıcı, “İki partinin logosu da oy pusulasında yer alacak. Ama Büyük Birlik Partisiyle yapacağımız ittifak mutabık kalınacak yerde ve sayıda, yani o çok netleşmiş değil. Onu elbette ki Genel Başkanımız yetkili organlarda da istişare etmek suretiyle belirleyecek, karşı tarafın da tabi kabulü önemli. Ona göre parti listelerinde yer vermek suretiyle Büyük Birlik Partisiyle de ittifakı gerçekleştirmiş olacağız.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.