‘Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz’ Sergisi

Türkiye’nin önemli resim ustaları ve genç kuşağın başarılı temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşecek “Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz” başlıklı karma sergide sanatseverler hayvan temalı resim ve heykeller ile buluşacak.

Kendi doğasına uygun şartlarda yaşama ve ölme hakları göz ardı edilen hayvanların haklarını sanatla savunuyoruz! Türkiye’nin önemli resim ustaları ve genç kuşağın başarılı temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşecek “Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz” başlıklı karma sergide sanatseverler hayvan temalı resim ve heykeller ile buluşacak.

Türk resim ve heykel sanatının değerli isimleri, kendilerini savunma hakkından mahrum bırakılarak barbarca muamelelere maruz kalan tüm hayvanların yaşam haklarına saygı göstermek amacıyla “Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz” karma sergisinde bir araya geliyor. Yapıtlarıyla olduğu kadar hayvan haklarına verdikleri destekle de dikkat çeken sanatçıların, tamamı hayvan temalı eserlerinden oluşan sergi, 05-29 Nisan 2011 tarihinde Galateaart’da sanat ve hayvan severlerle buluşacak.

Serginin küratörlüğünü Neyran Günüçer, sanat yönetmenliğini ise Murat Havan üstleniyor.

Resmin ustaları ve genç yeteneklerin heyecanı hayvanlar için birleşiyor. Sergide, Türk resminin önemli isimleri Bedri Baykam, Ergin İnan, Erol Eti, Selahattin Aydın, Murat Tolga, Ahmet Sarı ve Murat Havan’ın hayvan temalı resimlerine yer veriliyor. Rıfat Koçak ve Berk Demirok’un hayvan heykelleri ve Cem Güçlüer’in camdan hayvanları da sergi kapsamında beğeniye sunulacak.

Serginin geliri hayvanların daha iyi şartlarda yaşamasına hizmet edecek. Sokak ve barınaklarda, hayvanlara yapılan vahşete dikkat çekmek ve günlük hayatımızın ayrılmaz parçası olan hayvanların korunması adına düzenlenecek sergi HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu desteği ile sunuluyor. Sergide yer alan eserlerin satışlarından elde edilecek gelir ile belirlenen bölgelerdeki yardıma muhtaç hayvanların ihtiyaçlarının karşılanmasına destek verilecek.

Tarih  : 5-29 Nisan
Mekan: Galatea Sanat Galerisi
Adres: Asmalımescit Mah. Sofyalı Sok. No:12/3 Beyoğlu
Tel: 0212 245 80 38 – 0212 245 33 20

  

Yoruma kapalı.