İçişleri Bakanlığı Marketler İçin Genelge Gönderdi

İçişleri Bakanlığı, küçük veya büyük tüm marketler için 81 ile ek bir genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği ek genelgede marketlerin çalışma saatlerini ve alışveriş yapan müşteri sayısını düzenledi. Öte yandan tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları, geçici bir süreliğine araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si oranında yolcu kabul edecek.

Genelgede, tüm il ve ilçelerdeki küçük veya büyüm tüm marketler en fazla 09:00-21:00 arası açık kalacak. Market içindeki en fazla müşteri sayısı müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın (depolar, idari bürolar vb. hariç) onda biri kadar olacak. Tüm marketler, içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecek.

Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içerden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak. Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacak.

Toplu taşıma araçları ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si oranında yolcu kabul edecek
Genelge de, İl ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları (şehirlerarası yolcu otobüsleri dahil); araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si oranında yolcu kabul edecek.

Araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacak.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.