İçişleri Bakanlığı’ndan Yeni Covid-19 Genelgesi

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapılan Covid-19 denetimlerinin sahada daha etkin yapılması için valiliklere, “corona virüsü salgını denetimleri” konulu genelge gönderildi.

Bakanlık tarafından gönderilen genelgede yarından itibaren, cadde, bulvar, sokaklarda bulunan görevli ekip sayısının daha da arttırılacağı, denetimlerde zabıta ekiplerinin tamamından yararlanılabileceği, şehirler arası ve şehir içi toplu ulaşım araçları ile ticari taksiler tek tek durdurularak, Covid-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığına bakılacağı açıklandı.

Yürütülecek saha denetimlerinde her türlü toplu taşıma aracı (ticari taksi, dolmuş, otobüs, metrobüs, tramvay, metro, deniz otobüsü vb.), pazaryerleri ile alışveriş ve sosyal hayat açısından canlı cadde, bulvar ve sokaklar gibi kişilerin yoğun olarak bulundukları kalabalık yerlere öncelik verileceği belirtildi.

Denetimlerde, şehirler arası ve şehir içi toplu ulaşım araçları ile taksiler tek tek durdurulacak ve tedbirlere uyulup uyulmadığına bakılacağı belirtildi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.