İmamoğlu’na Yapılan Provokasyona Kınama Mesajları

Ekrem İmamoğlu’na yönelik Erzurum’daki provokasyonu Millet İttifakı Parti Başkanları, Sanatçılar, Sendikalar ve Diğer Parti Başkanları Kınadı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik Erzurum’daki provokasyona Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet ittifakı partilerinden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, siyasiler, sanatçılar ve sendikalar sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla tepki gösterdiler.

Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun Erzurum’da maruz kaldığı taşlı provokasyonun hemen ardından bu akşam Twitter hesabından “Erzurum olayları” notuyla yayınladığı videoyla sert tepki gösterdi. Ülkeye değişim getirmenin bir bedeli olduğunu ve bu bedeli ödemeye de hazır olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Sevgili halkım. Mafyalar, militanlar, SADATçılardan, Sinan Ateş’i öldüren torbacılardan, beşli çetelerden, domuz bağcılardan oluşan bir militarist koalisyon var. Bugün Ekrem Başkanımıza saldıranlar bunlardır. Amaçları, insanları korkutmaktır. Sandıktan uzak tutmaktır. Tüm Türkiye itidalini koruyacak. Türkiye, makul çoğunluğun ülkesi. Çoğunluk bu kötülüğü bitirecek.”

”Sevgili Vatandaşlarım. 14 Mayıs’a Odaklanın. Başka Her Şey Teferruattır

”Sevgili vatandaşlarım. 14 Mayıs’a odaklanın. Başka her şey teferruattır. Sakın, kızmayın. Sakın, küsmeyin. İnsanınızı sevin, bağrınıza basın. O terör gruplarını kahreden de tam da budur. Ekrem evladıma da geçmiş olsun. Ülkeye değişim getirmenin bir bedeli vardır. Bunu da ödemeye hepimiz hazırız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.