İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘Müzik Yasağı’ Göndermesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, saat 24.00’ten sonra müzik yayınına sınırlama getirilmesi kararına tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bahçelievler’deki toplu açılış töreninde konuştu.

İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Müzikle ilgili kısıtlamaları 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok” açıklamasına göndermede bulundu.

İmamoğlu, “4 milyon metrekarelik yeşil alanı, sadece 2 yılda İstanbul’un yaşamına dahil ettik. Vatandaşlarımızın buralarda daha iyi vakit geçirmelerini sağlayarak, ama içine müziği de sanatı da katarak, bir şekilde 12’den sonra da kulaklıkla dinleyerek müziği ve sanata hayatımızdan hiç eksik etmeden, moralimizi yüksek tutarak geleceğe bakacağımız günler olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Pandemiye dair normalleşme takviminin açıklanmasını olumlu karşıladıklarını belirten İmamoğlu “Şu anda aşılama ile ilgili süreç iyi gitmeye başladı” dedi.

İmamoğlu, “Keşke daha hızlı ve daha önce davranabilseydik de bu dönemin, özellikle turizmle ilgili sürecini, milletçe kaybetmeseydik ifadelerini kullandı.

Toplumun, pandemi sürecine dair hassas tavrını devam ettirmesinin gerekliliğine dikkat çeken İmamoğlu, normalleşme sürecinde de projeleri aynı hızla sürdüreceklerini belirtti.

Türkiye’nin ve dünyanın yaklaşık 16 aydır “hayattan kopmuş” bir halde yaşadığına dikkat çeken İmamoğlu, şunları söyledi:

“Milyonlarca metrekarelik yeşil alanı İstanbul’un yaşamına dahil ettik. Sadece 2 yılda, 4 milyon metrekareyi aşan bir alandan bahsediyorum. Vatandaşlarımızın buralarda daha iyi vakit geçirmelerini sağlayarak, ama içine müziği de sanatı da katarak bir şekilde 12’den sonra da kulaklıkla dinleyerek, müziği ve sanata hayatımızdan hiç eksik etmeden, moralimizi yüksek tutarak geleceğe bakacağımız günler olmasını diliyorum. Zira, mutlu olmayan bir toplumun başarılı, üretken olması beklenemez. Huzurlu ve sağlıklı olmayan bir toplumun başarılı ve geleceğe umutla bakması beklenemez. O bakımdan biz, bunu da sağlamak için görevimizin başındayız.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.