İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Yanıt

İmamoğlu, Erdoğan’ın Silahtarağa’da inşa edilmesi planlanan ileri biyolojik arıtma tesisinin “temel atmama töreni” ile ilgili eleştirilerine “Bize teşekkür edecektir” şeklinde yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Meclis toplantısı öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Silahtarağa’da inşa edilmesi planlanan ileri biyolojik arıtma tesisinin eleştirisine yanıt verdi.

İmamoğlu, gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna, “Sıkı bir basın açıklaması yaptık. Ben tahmin ediyorum Cumhurbaşkanı, o basın açıklamamızı okuduğunda, bize çok teşekkür edecektir. Kaldı ki orada 70 bin metrekarenin üzerindeki arazide, 2 binin üzerinde ağacın içinde, belki de kendi eliyle diktiği 20-25 yıllık ağaçlar da vardır. Onların da kurtulduğuna mutlu olacaktır. Orada derin bir teknik açıklama var, İstanbul halkına. Nerdeyse 1,6 katrilyonluk yanlış yatırımın önünü keserek, doğru noktalara, doğru yatırımı yapacak yönetim olma marifetiyle yolumuza devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı da mutlu olacaktır bu tavrımızdan” yanıtını verdi.

Temel Atmama Töreni Nedir?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silahtarağa’da yapılması planlanan ve 1,6 katrilyona mal olması beklenen ileri biyolojik tesisi projesini iptal ettiğini duyurmuş ve bu konuda ‘temel atmama’ töreni yapmıştı.

Bunun üzerine konu ile ilgili Erdoğan, sergilenen tavrın ‘gaflet’ olduğunu söyleyerek,
“Karakterlerine uygun şekilde temel atmama töreni düzenlemişler. Vatandaş orada koku başlayınca sokaklara döküldü. Hizmet etmek bunların bünyesine ağır gelir.” demişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.