İngilizlerin Yoğun Yaşadığı Kalkan’da ‘İngilizce Tiyatro’ Olsun İsteği

ANTALYA(CİHAN)- Antalya’nın Kaş ilçesinde Kalkan İlköğretim Okulu Aile Birliği, vatandaşlar ve ünlü tiyatro oyuncusu Ahmet Gülhan’ın desteği ile yapılan Kalkan Amfi Tiyatrosu açıldı. İngilizlerin yoğun olarak yaşadığı bölgede söz konusu tiyatronun İngilizce oyun sahnelemesi planlanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT)’nun sahnelediği ‘Vatan Kurtaran Şaban’ adlı oyunla hizmet vermeye başlayan tiyatronun projesini Mimar Oğuz Ertürk ve Tunahan Çörüt, sahne tasarımını da tiyatro oyuncusu Ahmet Gülhan’ın yaptığı belirtildi.

ABT tarafından sergilenen ‘Vatan Kurtaran Şaban’ adlı oyun sonrası konuşan Ahmet Gülhan, Kalkan’da yaşayan İngiliz yoğunluğuna dikkat çekerek, “Şu an aramızda Kalkan’a yerleşmiş İngiliz misafirlerimiz de var. Kalkan’a gönül verenler olarak ABT’nin burada İngilizce bir oyun sahnelemesini arzuluyoruz.” diye konuştu.

Oyun sonrasında konuşan ABT Genel Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan, “Bu topraklarda doğmuş bir tiyatro sevdalısı olarak bu tiyatronun, ABT ve Vatan Kurtaran Şaban ile açılması bizlere onur verdi. Aşk Grevi adlı oyunumuzun İngilizce olarak sahnelenmesi için de en kısa zamanda çalışmalara başlayacağız.” dedi.

Kayacan, 9–12 Temmuz 2010 tarihleri arasında Yeşilköy’de gerçekleştirilecek Köy Seyirlik Oyunlar ve Köy Tiyatroları buluşmasına bütün Kalkanlıları da davet etti. Kalkan Amfi Tiyatrosu’nun açılışına tiyatro oyuncusu Ahmet Gülhan, Yeşilköy Halk Tiyatrosu oyuncuları ve yerli ve yabancı olmak üzere binin üzerinde izleyici katıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.