İngiltere’de Konserde Patlama Meydana Geldi

Patlamanın  konser salonunda gişelerin yanında meydana geldiği belirtildi.

İngiltere’nin  Manchester  şehrinde  Manchester Arena’da bir  konserin bitmesine yakın  iki patlama meydana geldi.  Bilet satış gişelerinin olduğu bölgede patlamanın olduğu belirtiliyor. Konsere gelenler çok büyük panik yaşadılar. Panikten dolayı da yaralananlar olduğu belirtiliyor. Polis  vatandaşları evlerinde kalmaları yönünde uyardı.

18 bin kişi kapasiteli Manchester Arena Amerikalı sanatçı Ariana Grande’nin konserinin bitmesine yakın patlama meydana geldi. salonun dolu olduğu , ölenler arasında genç ve çocukların olduğu belirtildi.

Amerika’nın Londra büyükelçiliği kendi vatandaşlarını o bölgede bulunanların oradan uzaklaşmaları uyarısında bulundu. Olayın intihar saldırısı olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu belirtiliyor. Amerikan medyası olayı canlı yayınlarla   verdi. Amerikan vatandaşlarının kendi büyükelçilikleriyle irtibata geçmesi istendi.

Polis ve sağlık görevlileri yaralılara yardım ediyor

Bomba ekipleri  patlamanın sebebi araştırıyorlar. . Terör saldırısı olduğu net değil.  Terör dahil her ihtimal araştırılıyor. Oldukça yüksek seste bir patlama olduğu belirtildi. Sağlık görevlilerinin olay yerine geldiği ,yaralılara yardım ettiği belirtiliyor. İngiliz polisinin açıklamasına göre 19 kişi öldü en z 50 kişi yaralandı.

Patlamanın ardından VictoriaStation seferlere kapatıldı.

 

Görgü şahitlerinin   sosyal medyada paylaştığı videolardan bazıları:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.