İspanya İktidar Ve Ana Muhalefet Partisinden Reform Adımı

İspanya Başbakanı ve Halk Partisi (PP) lideri Maria Rajoy ile ana muhalefet partisi olan İspanya Sosyalist İşçi Partisi (PSOE) lideri Pedro Sanchez anayasa reformu için komisyon kurmaya karar verdi.

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ile muhalefet partisi lideri Pedro Sanchez, Katalonya lideri Carles Puigdemont’un dün yaptığı parlamento konuşmasının ardından anayasa reformu üzerine anlaşmaya vardı. İspanya Sosyalist İşçi Partisi lideri Pedro Sanchez yaptığı açıklamada, Rajoy ile anayasa reformu için bir parlamento komisyonu kurma konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Sanchez, basın toplantısında yaptığı açıklamada, komisyonu Katalonya’daki durumu ve diğer konuları değerlendirmek üzere mümkün olan en kısa zamanda kuracaklarını belirterek komisyonun 6 ay süreceğini ifade etti. Sanchez, konuşmasının devamında Katalonya liderine karşı İspanya hükümetine verdiği desteği tekrarladı.
Katalan lider Carles Puigdemont, dün yaptığı parlamento konuşmasında “Referandumda çıkan ‘Evet’ sonuçlarının da gösterdiği gibi Katalonya bağımsız bir devlet olmalıdır” demişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.