İstanbul Barosu “Demokrasi için Dayanışma Nöbeti”nde Belkıs Akkale ve Hüseyin Turan’dan Destek

Fotoğraf: Epoch Times TR

YSK (Yüksek Seçim Kurulu)’nun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini hukuka ve akla aykırı bir kararla iptal etmesi üzerine İstanbul Barosu Başkanlığınca başlatılan ve her akşam 19.00-20.00 saatleri arasında baronun merkez binası önünde tutulan  ‘Demokrasi İçin Dayanışma Nöbeti’ ve bu nöbete destek devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde devam eden “Demokrasi Nöbeti”nde; ünlü sanatçılar Belkıs Akkale ve Hüseyin Turan şarkılarıyla İstanbul İstiklal Caddesinde bulunan baro merkez binası önünde dayanışmaya destek verdiler.

Halkın yoğun olarak geçtiği İstiklal caddesinde, sanatçıları gören halk kendilerine eşlik etti ve kısa sürede caddede bir yoğunluk yaşandı. Halk alkışlarıyla demokrasi nöbetine destek verdi. İzleyenler arasında Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de bulunuyordu.

Foto: Epoch Times TR

İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu, devam eden “Demokrasi için Dayanışma Nöbeti”nde; “Tehlikenin farkındayız. Demokratik değerlerimiz bir bir elimizden alınmaya çalışılırken buna sessiz kalamayız. Kayıplarımızı bir bir geri alacağız. 23 Haziran bunun için önemli bir tarihtir. O gün sadece Belediye Başkanı seçmeyeceğiz, o gün demokratik mücadelemizi yükselteceğiz ve seçmen iradesinin sandığa yansımasını sağlayacağız. Sandığın sadece ‘SEÇME’ işlevine değil ‘DEĞİŞTİRME’ işlevine de işlerlik kazandıracağız.

Yüksek Seçim Kurulu’nun 6 Mayısta aldığı hukuksuz kararı açığa vurmak için buradayız. Bu haksız ve hukuksuz kararı hiçbir zaman içimize sindirmeyeceğiz, razı olmayacağız. Hukuk dünyası bunun mücadelesini vermektedir. Emek ve iş dünyası da bu mücadelenin içindedir, mücadele cephesini genişleteceğiz. Bugünkü nöbetimize inşaat mühendisleri odası destek veriyor.” demişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.