İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarihinde Bir İlk

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarihinde ilk kadın cankurtaranlar göreve başladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “İlk kadın cankurtaranlarımız göreve başladı. İBB’nin tüm çalışma alanlarında daha çok kadın yer alacak. Her birine başarılar” dedi. Cankurtaranlar Şile, Riva ve Çatalca’da görev yapacak.

İstanbulluya şehir içinde günübirlik tatil imkanı sunan İBB plajları, 15 Haziran’da hizmet vermeye başladı. Bu sezon İBB iştiraki BELTUR tarafından işletilmeye başlanan plajlarda, birçok yenilik hayata geçirilerek çeşitli aktiviteler düzenlenmeye başlandı.

İBB plajlarının değişimin bir başka yüzü de göreve başlayan kadın cankurtaranlar oldu. Plajlarda huzur ve güveni temin eden İBB personeline, bu yıl üç kadın cankurtaran da katıldı.

Doğa Yağcı, Ekin Öztürk ve Kübra Çakır, İBB bünyesinde görev alan ilk kadın cankurtaranlar olarak misafirlerin deniz keyfini yaşaması için nöbetlerine başladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da göreve başlayan cankurtaranlar için sosyal medya sayfasından mesaj yayınladı. İmamoğlu, “İlk kadın cankurtaranlarımız göreve başladı. İBB’nin tüm çalışma alanlarında daha çok kadın yer alacak. Her birine başarılar” ifadeleriyle gelişmeyi İstanbullulara duyurdu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.