İstanbul Klarnet Korosu’ndan Konser ve Gösteri Birarada

BURSA-Bursa Nilüfer Belediyesi’nin aralık ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Bursa’da sahne alan İstanbul Klarnet Korosu, repertuarı ve illüzyon gösterileriyle izleyenlerin ilgisini çekti.

Şef Serdar Yalçın yönetimindeki Türkiye’nin ilk klarnet korosu olan İstanbul Klarnet Korosu, Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Sahnesi’nde gerçekleştirdiği ‘The Great Clarinet Circus’ konserinde beğenildi. Müzik yanında illüzyon gösterileri, dans ve ilginç performans gösterilerinin yeraldığı etkinlik, Nilüferli sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Yaklaşık iki saat süren konserde, koro, dünyaca ünlü bestekarların unutulmaz eserlerini klarnetle yorumlarken, Kerem Eser’in sergilediği illüzyon ve akrobasi gösterileri ise programa ayrı bir renk kattı. Top, bıçak, labut ve çemberlerle yapılan gösterilerle sahneyi renklendiren, özellikle çocuklara klasik müziği sevdirme işlevini başarıyla yerine getiren topluluk, en büyük alkışı da küçük izleyicilerden aldı.

İki klarnet sanatçısının aynı klarneti birlikte çaldığı performans gösterisi de çok beğenildi. Konser sonunda sanatçılara teşekkür eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Orkestra Şefi Serdar Yalçın ve Proje Yönetmeni Kemal Başar’a çiçek vererek kutladı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.