İstanbul Park İhalesi İçin 6 Haziran Detayı

Fotoğraf: Intercity Park X hesabı

İstanbul Formula 1 Pistinde sular durulmuyor. İstanbul Formula 1 yarış pistinin uzun süredir işletmeciliğini üstlenen Intercity, İstanbul Park ihalesi ve tesisin boşaltılması ile ilgili bir açıklamayı X sosyal medya hesabında yayınladı.

Intercity İstanbul Park sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda İstanbul Park Pisti anlaşmasının son imza tarihinin 6 Haziran olduğuna vurgu yapılıyor. Henüz kesinleşmemiş bir ihale için de herhangi bir boşaltma işleminin söz konusu olmadığı belirtiliyor.

Sosyal medya bildiriminde 6 Haziran’a kadar Formula 1 ile anlaşmalar imzalanmadığı takdirde ihalenin iptal edileceğine vurgu yapılıyor.

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen pist ihalesine sadece Can Bilim Eğitim Kurumları AŞ girmiş ve İstanbul Park arazisinin 30 yıllığına yeni kiracısı olmuştu. Şirket adına açıklamalarda bulunan Lale Cender, 6 Mayıs Pazartesi günü Habertürk’e yaptığı açıklamada yeni sözleşme için imzaların atıldığını belirterek, “Yarın pist ve arazisinin bize teslim edilmesi gerekir” demiş ve eklemiş: “Pistin bize teslim edilmesinin geciktiği her gün Formula 1’i de bizden uzaklaştırıyor. 2026 takvimi için çabalıyoruz fakat bu inanılmaz gasptan dolayı ilerlemekte zorlanıyoruz. Fakat artık bir hafta içerisinde bu sorunun çözüleceğine inanıyorum.” Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.