İstanbul Valiliği’nden Uyarı

İstanbul Valiliği, 15-19 Mayıs tarihleri arasında aşırı sıcaklıkların yaşanacağı konusunda vatandaşları uyardı. 4 günlük süre içinde mayıs ayı sıcaklık rekoru kırılması bekleniyor.

İstanbul Valiliği’nin Resmi sitesinden yapılan açıklama şöyledir :

“İstanbul’da Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; 15 Mayıs Cuma gününden 19 Mayıs Salı gününe kadar sıcaklıklar mevsim normallerinin 9-13 derece üzerinde hissedilecek; sıcak hava dalgasına karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bölge genelinde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya İlleri) bu hafta sonu 15 Mayıs Cuma gününden itibaren 19 Mayıs Salı gününe kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği tahmin ediliyor.

Vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önemlidir.  

İstanbul’da tahmin edilen hava sıcaklıkları:

14 Mayıs Perşembe:  Az bulutlu, en yüksek 25, en düşük 13 derece.

15 Mayıs Cuma: Az bulutlu, en yüksek 30, en düşük 15 derece.

16 Mayıs Cumartesi: Az bulutlu, en yüksek 33, en düşük 19 derece.

17 Mayıs Pazar: Az bulutlu, en yüksek 32, en düşük 19 derece.

18 Mayıs Pazartesi: Az bulutlu, en yüksek 31, en düşük 17 derece.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.