İstanbul’da Kar Yağışı Başladı

Uzun süredir İstanbul için yapılan kar uyarılarının ardından sıcaklıların bir gecede 10 ile 12 derece birden düşmesinin ardından beklenen kar yağışı Beylikdüzü’nde başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu tahminlerine göre bugün karla karışık olarak etkisini göstermesini bekleyen yağışlar kısa sürede yerini kar yağışına bırakacak.

Hava sıcaklıklarında hızlı yaşanan düşüş sonrası İstanbul için beklenen kar yağışı Beylikdüzü’nde etkisini göstermeye başladı.

Türkiye genelinde, başta batı ve kuzey kesimlerde etkili olması beklenen kar yağışının yeni hafta ile birlikte İç Anadolu ve Doğu bölgeleri de etkisi altına alması bekleniyor.

Türkiye geneli için Meteoroloji tarafından yapılan son tahminlere göre, kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı ile Çanakkkale, Muğla, Erzurum, Muş, Bingöl Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.