İstanbul’da Trafik Yoğunluğu Yüzde 80’e Ulaştı

türkFotoğraf: İHA

Kısıtlamanın kaldırıldığı ilk cumartesi gününde İstanbul’da trafik yoğunluğu yüzde 80’e ulaştı.

Covid19 tedbirleri kapsamında hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması bir güne düşürülmesi üzerine vatandaşlar cumartesi günü sokaklara döküldü.

Kısıtlamanın kaldırıldığı ilk Cumartesi, İstanbul’da bazı noktalarda trafik yoğunluğu gözlendi. 

İstanbul’un uzun süredir karşılaşmadığı trafik tablosunda yoğunluk yüzde 80’i aştı.

Cumartesi günü sokağa çıkma yasağının tadını çıkarmak isteyen vatandaşlar bu sefer araçlarında kısıtlı kaldı.

Yaya vatandaşlar da sokaklarda yoğunluk gösterdi
Kademeli normalleşme ile kısıtlamanın kaldırıldığı ilk Cumartesi gününde İstanbul’un genelinde yoğunluk görüldü. O yerlerden biri de Beyoğlu İstiklal Caddesi oldu. Öğle saatlerinde yoğunluk arttı. Binlerce kişinin akın ettiği caddede yoğunluk oluştu.

Covid19 salgını mücadele kapsamında aylardır uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının cumartesi günü kalkmasıyla vatandaşlar Eminönü’ne akın etti. Kontrollü normalleşme sürecinin ilk hafta sonunda yaklaşık 3 buçuk aydır hafta sonu evlerine kapanan İstanbullular sabah saatlerinden itibaren kendilerini sokaklara attı. İstanbul’da sadece Cumartesi günleri kalkan kısıtlamada vatandaşlar sokaklara dökülürken, şehrin en uğrak ve turistik yerlerinden olan Eminönü Meydanı’nda yoğunluk dikkat çekti.

Kadıköy, Caddebostan Sahili’nde kısıtlamanın kaldırıldığı ilk Cumartesi yoğunluk oluştu. İstanbullular sahile akın etti. Kimi yürüyüş yaparken, kimisi ise sahilde oturdu. Bazı çocuklar parklarda oyun oynarken bazıları ise sahil şeridinde bisiklete bindi. Öte yandan yanlarında sandalye getiren bazı kişiler de Marmara Denizi’ne karşı çay içti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.