Kadıköy’de Havai Fişek Yasaklandı

Fotoğraf; Pixabay

Kadıköy Belediyesi, “Her canlının yaşam hakkına saygılı bir belediye olarak, gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.” açıklamasında bulunarak havai fişek kullanımını yasakladı.

Kadıköy Belediye Meclisi Eylül ayı meclis toplantısını yaptı. Gündem maddeleri arasında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün teklif ettiği havai fişek kullanımının yasaklanması ile ilgili madde oy birliğiyle kabul edildi.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, “Bugüne kadar hiçbir etkinliğimizde havai fişek gösterisi yapmadık. Bundan sonrası için de, Kadıköy’de kullanılmaması adına, bugün Eylül ayı ilk meclis toplantımızda gündemimize aldık. Her canlının yaşam hakkına saygılı bir belediye olarak, gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi. Tüm siyasi parti meclis üyelerine teşekkür ederim” dedi.

Mecliste görüşülen bir diğer madde de sağlık emekçileriyle ilgiliydi. Yazı İşleri Müdürlüğü’nün teklif ettiği maddeye göre kamu ya da özel sektörde çalışmakta olan sağlık emekçilerinin nikah işlemlerinden ücret alınmayacak.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.