”Kahraman Türk Kadınları” Oratoryosu Ünlü İsimleri Biraraya Getirecek

İZMİR-İzmir’in iki sanat kurumu İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) ile İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), 10 Kasım’da Atatürk’ü anma özel etkinliği olarak, Sabri Tuluğ Tırpan’ın yazdığı ”Kahraman Türk Kadınları” oratoryosunun dünya prömiyerine imza atacak.

9 Kasım Salı ve 10 Kasım Çarşamba akşamları sahnelenecek oratoryoda, Kurtuluş Savaşı ve üç kadının hikayesi anlatılıyor. Sertab Erener, Zara ve İZDOB Müdürü Aytül Büyüksaraç solist olarak yer alırken İzmir Devlet Tiyatroları Müdürü Hülya Savaş da anlatıcı olacak.

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlknur Denizli, “10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliklerimiz, bizim için bir gurur kaynağıdır. Geçen yılların coşkusunu gözlemleyen ünlü bestecimiz Sabri Tuluğ Tırpan, İZSİAD’ın düzenlediği ve Türkiye’de benzeri olmayan etkinlik için çok özel bir eser yazdı. Bu oratoryonun dünya prömiyeri. 9 Kasım Salı akşamı Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacak.” dedi.

Aynı akşam, İzmir’in ve Türkiye’nin kalkınmasına ve gelişmesine katkısı olan firmalar ve sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesi amacıyla İzmir’e Katkı Ödülleri de verilecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.