Kalabalık Alanlara Kısıtlama Gelebilir

Fotoğraf : T.C. Cumhurbaşkanlığı Resmi Sitesi

Bugün gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında son dönemde artan Kovid-19 vakalarına karşı alınacak önlemler, Doğu Akdeniz’de yaşanan gerilim gibi konuların ele alınması bekleniyor.

Bugün saat 15.00’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de kabine toplantısı gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19 ile ilgili “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız” sözlerini kullanmıştı.

Bugün gerçekleştirilecek toplantının en önemli başlığı vaka ve ölü sayısının artmasına neden olan Kovid-19 salgınında alınabilecek önlemler olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 süreci, vaka sayılarındaki artışın nedenleri, tedavi süreçleri ve aşı çalışmalarıyla ilgili brifing verecek. 

AVM, pazar yeri, park gibi kapalı ve kalabalık yerlerde önlemlerin sıkılaştırılması ya da kısıtlamalar getirilmesi de masadaki en önemli başlıklar arasında yer alması bekleniyor.

Öte yandan toplantıda Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de yürüttüğü faaliyetler, Yunanistan ile yaşanan gerginlik, son dönemde hız kazanan diplomasi trafiği ve müzakere sürecinin yanı sıra Almanya’nın arabuluculuk girişimleriyle ilgili kapsamlı bir değerlendirme yapılacak. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da 24-25 Eylül’de gerçekleşecek Doğu Akdeniz gündemli AB Zirvesi öncesi yapılan hazırlıklar ve diplomatik girişimlerle ilgili brifing verecek.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.