Kılıçdaroğlu: ” 24 Haziran Seçimi Bir Parti Seçimi Değildir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşma gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Dün 23 Nisan’dı. TBMM’nin açıldığı tarihti. Adı Büyük Millet Meclisi… Her kesimin temsil edildiği Meclis böyle tanımlanmıştır. Ben TBMM’nin açılış konuşmasını yaparken özellikle iktidar kanadından büyük bir rahatsızlık duyuldu. Rahatsız oldular, neden? Ben Meclis’i savunuyorum onlar tek adamı savunuyorlar. Ben her kesimin TBMM’de temsil edilmesini istiyorum. Onlar darbe yasalarının arkasına saklanarak birilerinin Meclis’e gelmesini engellemeye çalışıyorlar.

15 Temmuz darbe girişimine karşı parlamentoda mücadele veren milletvekillerine şükranlarımı sundum. Ama 20 Temmuz’da sivil darbe yapmanın kötü olduğunu izin verenlerin kötü miras bırakacaklarını söyledim diye kızdılar. Biz 15 Temmuz darbe girişimine karşı nasıl tavır aldıysak 20 Temmuz darbe girişimine de aynı kararlılıkla karşı çıkacağız. Benim derdim Türkiye, benim derdim vatanım. Herkesin huzur içinde yaşamasını istiyorum.

24 Haziran seçimi bir parti seçimi değildir, kişisel kavga alanı değildir, kişisel koltuk arayışı seçimleri değildir. Bu seçimler, ‘söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ seçimidir. Geniş bir ittifakı birlikteliği sağlamak zorundayız. Herkes parlamentoda yerini almalıdır. Devleti kirlettiler şu anda adalet yok devlette. Dönem sen ben dönemi değildir. Vatanı kurtarma, beraber hareket etme dönemidir. Bütün siyasi partilere sesleniyorum, biz her türlü özveride bulunmaya hazırız.

Demokrasi için kimler bir araya geliyorsa, birlikte hareket etmek zorundayız. Biz önce 301’i aşacağız sonra yüzde 60 ile cumhurbaşkanlığını alacağız. Haziran ayında bugün hava güzel eğlenmeye gidelim, tatile gidelim gibi bir lüksümüz yok. Ülkeyi, bayrağını seven herkes sandığa büyük bir onurla gidecek.

23 Nisan’da konuşmamdan rahatsız oldular. Grup Başkanvekilimiz cevap verdi, yukarıda oturan Bay Recep aşağıda olsam ona cevabını verirdim demiş. Zaten senin yerin yukarısı değil. Aşağı geleceksin. Neden karşıma çıkmıyorsun, kim kimin ağzının payını veriyormuş ben 80 milyona göstereyim.

Sen kumpas yapacaksın ben gözlerimi kapatacağım, yemezler. Demokrasiyi sonuna kadar savunacağız. Bütün ayarları bozuldu. Her türlü hakareti yapıyorlar. Sözümüz gönlümüz, demokrasiden yana. Kavgadan gerginlikten yana değiliz. Kumpas kurdular demokrasiye biz de açığa çıkardık” açıklamasında bulundu.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.