Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu İle Buluştu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu ile biraraya geldi. Karamollaoğlu, “Ortak aday var mı?” sorusuna “Bu hafta sonuna doğru ortaya çıkar” şeklinde cevap verdi.

Yaklaşık 1 saat süren görüşme sonrası açıklama yapan Karamollaoğlu, “Genel Başkan ve arkadaşlarıyla güzel bir görüşme yaptık. Bu görüşmelerimiz hafta içi bir takım neticelerin çıkmasına, doğmasına vesile olacak. Bu sıkışık dönemde biz baskın seçim dedik, bazıları bunu hem baskın diyorsunuz hem seçime hazırız diyorsunuz ne manaya geliyor diyor. İfade ettiği mana iki ayağımızı bir papuca soktular. Ceketinizi bile alıp evden çıkmaya kalktığınız zaman bunu 2-3 dakika içinde yapmak, bir de 15-20 dakikanın içinde rahat rahat çıkmak var. Bu fırsatı vermeden bir panik havasında iktidar seçime gitme kararı aldı. Kurumları da zorluyorlar” ifadesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu da açıklamasında, “Verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Hepimiz heyecanlıyız. İnşallah 25 Haziran’a gülen bir Türkiye ile uyanacağız. İYİ Parti’ye verdiğimiz destek… Biz demokrasiyi savunuyoruz. Biz yüzde 10 seçim barajına karşı çıktığımızı ifade ettik. Önümüzdeki seçimler bireysel seçimler değildir, sorun Türkiye sorunudur. Saadet Partisi’nin demokrasiye olan bağlılığı bizim açımızdan da son derece değerli.” dedi.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.