Kılıçdaroğlu’dan Tepki

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sanatçılarla yaptığı karakol ziyaretine tepki göstererek “52 şehidimizin daha kanı kurumadı” yönünde konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Taşeron işçileriyle ilgili beklediğimiz tablo gerçekleşmedi. Sözde kadro verdiler, KHK ile. Binlerce kişiye kadro vermediler. 26 KİT, 26 özel bütçeli kuruluş ve buralarda çalışan 70 bin işçi, binlerce iade şartına takılan taşeron işçi kadro alamadı. Halkın iktidarında siyasi düşüncesi ne olursa olsun bütün taşeron işçilerine kadro vereceğiz.

Filistinlilerin toprak günüydü. Eylem yaptılar. Kendi topraklarında hak arıyorlar. İsrail askerleri bunları acımasızca gerçek kurşunla tarada, 18 Filistinli kardelimiz öldü. Erdoğan kalktı konuşyor… Sen Mavi Marmara’da Türkiye’nin itibarını 20 milyon dolara satmadın mı? İsrail terör devletidir dedin sonra gittin önlerinde diz çöktün.

Bir adamın ağzında yalan yuva yapmışsa o adamın bu memlekete faydası yoktur. Kadınlar 2019’da bu darbeciyi bu diktatörü indirecek ve gerçek anlamda demokrasiyi getirecek.

Ekonomide her kötülüğün anası faizdir diyor. Doğru her kötülüğün anası faizdir babası da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Faizin düşmesini istiyorsan düşür, ülkeyi ben mi yönetiyorum? Çekil koltuktan bak bakalım faiz nasıl düşürülüyor. Sen faizden şikayet edip indiremiyorsan oradan ayrılacaksın. Hadi diyelim özel bankalara gücün yetmiyor, devlet bankaları için KHK çıkar faizi sıfırla. Esnaf kardeşime sözüm söz seni faizden de borcundan da kurtaracağım” diyerek açıklamalarda bulundu.

 

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.