Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı İstifa Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Ekrem Kerem Oktay görevinden istifa etti.


CHP Kurultay Delegesi de olan Ekrem Kerem Oktay, yaptığı yazılı açıklamada, 24 Haziran’daki seçimlerde dünya tarihine girecek bir demokrasi mücadelesine şahit olduklarını, halkın rekor sayılabilecek bir katılım oranıyla sandığa gittiğini ve sandık başında görev aldığını vurguladı.

Oktay, olağanüstü kurultay döneminden geçen CHP’den istifa ettiğini;

“24 Haziran’da yapılan seçimlerde dünya tarihine girecek bir demokrasi mücadelesine şahit olduk. Halkımız rekor sayılabilecek bir katılım oranı ile sandıklara koştu. Gencinden yaşlısına yüzbinlerce insan sandıkların başında görev aldı, büyük bir umutla sabahlara kadar okullarda bekledi. Bu süreçte siyasi partilerin demokrasiye canla başla sahip çıkan milyonları hak ettikleri şekilde temsil ettiğini ve görevlerini yerine getirdiğini söylemek ise mümkün değildir. Ortaya çıkan ciddi temsil krizi bugün itibariyle toplumun her kesiminden yükselen bir değişim beklentisine yol açmıştır. Halkımız CHP’nin yenilenmesini ve çok daha güçlü bir şekilde demokrasi mücadelesine liderlik etmesini bekliyor. Bu talebin gereğini yerine getirmek hepimizin temel görevidir.

Parti kültürümüz ve ilkelerimiz de parti içi demokrasinin işletilmesini, en yüksek karar organımız olan Kurultayın toplanarak bu dönemin muhasebesinin yapılmasını gerektirmektedir. Bugün Türkiye’de rejim değişmiştir. Cumhuriyeti korumak, demokrasiyi güçlendirmek için CHP’de değişmeli, yeniden halkımıza umut vermeli ve iktidar yürüyüşüne başlamalıdır.

Bu inançla, demokrasi mücadelemize yeni bir güç kazandırmak için önemli bir fırsat olan Kurultayımızın toplanması için imza verdiğimi, sosyal demokrasiye gönülden inanan, bu zamana kadar parti içi demokrasinin yerleşmesi için yaptıklarıyla CHP tarihinde saygın yerini alan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarafıma tavcih ettiği Ekonomiden ve İş Dünyası’ndan sorumlu Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden de istifa ettiğimi kamuoyuna arz ederim.” şeklinde duyurmuştur.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.