Kılıçdaroğlu:”Türkiye’yi Yeniden İnşa Edeceğiz”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. 24 Haziran’da hepimiz daha güzel bir Türkiye’ye uyanacağız” şeklinde açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Rumeli ve Balkan Çalıştayı’nın açılışında yaptığı konuşmada, geçmişten bugüne Balkanlar ve Türkiye ilişkilerini ele aldı.

Rumeli’nin, Balkanlar’ın bir anlamda acının, kanın, gözyaşının hikayesi olduğunu, burada büyük acılar ve dramların yaşandığını söyleyen Kılıçdaroğlu, 21. yüzyılda acıların ve dramların yaşanmasını istemediklerini ifade etti.

Savaşın ne kadar acı ve acımasız olduğunu en iyi bilenlerden birisinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, “Mustafa Kemal Atatürk, ‘Zorunlu olmadıkça savaş bir cinayettir.’ demiştir. Çünkü onun hayatı savaş meydanlarında geçmiştir. Barışın ne kadar değerli olduğunu bildiği için ‘Yurtta barış, dünyada barış.’ demiştir. İnsanlık tarihi hep barışı arıyor. İnsanoğlunun bilmesi gereken önemli bir şey var, barıştan daha değerli bir şey yok. Barış huzurun, adaletin, birlikte yaşamanın, düşünceleri özgürce ifade etmenin bilinen tek yoludur. Onun için hepimiz sonuna kadar barışı savunacağız” açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.