Koronavirüsü İzole Edildi!

Kanadalı bilim insanları, koronavirüsü başarılı bir şekilde izole ettiklerini açıkladı.

Sunnybrook Araştırma Enstitüsü, Toronto Üniversitesi ve McMaster Üniversitesi’nden bilim insanları korona virüsünün başarılı bir şekilde izole edildiğini duyurdu.

Ülkenin başbakanı Justin Thredeau’nun eşinde de tespit edilen ve büyük korku yaratan kovid-19 ile ilgili araştırmalarını sürdüren bir bilim ekibi, yaptığı açıklama ile insanların yüreğine biraz olsun su serptti.

Açıklamada, “Laboratuvarda geliştirilen kopyalar bilim insanlarının hastalığı daha iyi tanımlamak, test etmek, tedavi etmek ve aşı üretmek için bir fırsat olacaktır” denildi. Araştırmada görev alan Dr Arinjay Banerjee, “SARS-CoV-2 virüsünü başarılı bir şekilde izole ettik ve bu sayede araştırmalarımıza devam edeceğiz. Bu sayede daha çok virüs üreterek hastalığın biyolojisini daha iyi öğrenebiliriz ve daha etkileşimli çalışabiliriz” dedi.

Sunnybrook’ta görevli Dr. Samira Mübareka ise, “Bu salgına çözüm bulmak için kilit bilgilere ihtiyacımız var. Bu virüs üzerindeki incelemelerimiz ışığında uzun vadede bir çözüm bulacağız” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.