Kovid-19’un En Çok Görüldüğü 3 İlçe

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kovid-19’un İstanbul’da en çok görüldüğü 3 ilçeyi açıkladı.

Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın basın toplantısında paylaştığı haritayı değerlendirdi.

İmamoğlu,

 “Burada çarpıcı olan şu… Özellikle Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa bu bölgede çok yoğunlaşma olduğunu görüyoruz. Çünkü biliyorsunuz yapılaşma çok orada. Bu harita bize pandemi kurulunda sunum yapıldı. Orada bir ilgili sanıyorum İstanbul Halk Sağlığı Başkanıydı, Onun yaptığı haritada o bölgede yapılaşmanın yoğun boşlukların az olduğu bölgelerde salgın daha yüksek.

Örneğin Esenyurt örnek verildi. Anadolu’ya kasıt bir nebze daha düşük, yoğunlaşma az. Batı’ya doğru gittiğinizde Büyükçekmece, Silivri, Çatalca… Kırsala gittiğinizde zaten azalıyor. Ama o yoğun yapılaşmanın olduğu yerde salgının hızı daha yüksek. Ne yazık ki öyle” dedi.

İmamoğlu sokağa çıkma yasağı talebini valiye de bildirdiğini belirterek,

Sokağa çıkma yasağını İstanbul’daki bilim kurulumuz söylüyor. Cumartesi günü pandemi kurulumuz vardı, Valimizin toplantısı. Ben söylemiyorum, pandemi kurulundaki tıp insanları söylüyor. Sayın Valimiz de bunu duydu. Ben Valimize şunu söyledim ‘Karar çıkmayacaksa bile bir kurul oluşturun. Bu kurul İstanbul’da sokağa çıkma yasağı olması halinde oluşacak durumunu çalışsın. Kim sokağa çıkmalı, kaçı zaruri? Bunu önümüze getirin tartışalım’ Benim bu feryadımın birkaç hafta sonra değeri düşüyor.” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.