“Kuru Otlar Üstüne” Filmi 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde

Kaynak: Vikipedi – Kuru Otlar Üstüne film afişi

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde “Kuru Otlar Üstüne” filminin bilet geliri deprem bölgelerine gönderilecek.

Adana’da 18-24 Eylül’de düzenlenecek 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde Türkiye prömiyerini yapacak “Kuru Otlar Üstüne” filminin gösteriminden elde edilecek gelir, deprem bölgelerine gönderilecek.

Festival komitesinin açıklamasına göre, tüm etkinlik ve gösterimlerin ücretsiz olduğu Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl, 6 Şubat’taki Maraş merkezli depremden etkilenen bölgelere yardımcı olabilmek amacıyla “İhtiyaç Haritası” ile işbirliği yapıldı. İhtiyaç sahiplerini, destek olmak isteyen birey, kurum ve kuruluşlarla buluşturan sosyal bir kooperatif olan İhtiyaç Haritası, elde edilen geliri afet bölgesinde depremzedeler için kullanacak.

Kuru Otlar Üstüne, Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği ve senaryosunu Ebru Ceylan ve Akın Aksu ile birlikte yazdığı 2023 çıkışlı bir Türk dram filmi. Başrollerini Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar ve Musab Ekici’nin paylaştığı film, Doğu Anadolu’nun kırsal kesiminde çalışan ve İstanbul’a atanmayı ümit eden bir öğretmenin öğrencisini taciz etmekle suçlanmasını konu alır. Filmin prömiyeri, Dizdar’ın En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandığı 2023 Cannes Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde 19 Mayıs 2023 tarihinde yapıldı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.