Londra’da Minibüs Kalabalığa Daldı

İngiltere’nin başkenti Londra’da terör saldırısı gerçekleştirildi. Önce bir minibüs yayaların üzerine sürüldü, ardından saldırganlar araçtan inerek çevredekileri bıçakladı. Olayda 6 kişi öldü, 48 kişi de yaralandı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da bir minibüs şoförü Londra Köprüsü’ünde hareket halindeyken aracını yayaların üzerine sürdü. Olay ile ilgili detaylı açıklama yapılmazken olay yerinde yaşananlar ile ilgili sosyal medya hesaplarından çok sayıda görüntü paylaşıldı. Londra polisinden yapılan açıklamada ise Londra Köprüsü’nde gerçekleşen olay ile ilgili polis ve sağlık ekiplerinin olaya müdahale ettiği belirtildi. Ayrıca Londra Ambulans Hizmetleri tarafından yapılan açıklamada da Londra Köprüsü’nde yaşanan olaya müdahale edildiği belirtilerek insanların olay yerine girmemeleri istendi.

BAŞBAKAN MAY’DEN AÇIKLAMA

Başbakan Theresa May’in güvenlik güçleriyle iletişimde olduğu ve olayların detaylarıyla ilgili bilgilendirildiği bildirildi. Ayrıca Başbakan May’in, olayları terör saldırısı olarak değerlendirdiği, gün içinde hükümet yetkilileriyle acil toplanılacağı bilgisi verildi.

SALDIRGANLAR ÖLDÜRÜLDÜ

İngiliz basını düzenlenen operasyonla 3 saldırganın da öldürüldüğünü duyurdu.

TRUMP’TAN DESTEK

ABD Başkanı Donald Trump, bu acı olayda İngiltere’nin yanında olduklarını belirtti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.