Macron: Kimyasal Kapasite Yok Edildi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Suriye'de askeri planda operasyonu başarıyla tamamladıklarını ve kimyasal silah yapılan 3 merkezin hedef alınıdığını kaydetti.

Canlı yayınlanan özel programda, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Macron, ABD’yi Suriye’deki birliklerini çekme kararından kendilerinin vazgeçirdiğini söyleyerek, harekatın sadece kimyasal silah üretim merkeziyle sınırlı kalmasını sağladıklarını kaydetti.

Emmanuel Macron, Suriye’deki askeri planda operasyonu başarıyla tamamladıklarını ve kimyasal silah üretimi yapılan ve geliştirilen 3 merkezin hedef alındığını, bir merkezin ABD ve İngiliz güçlerince, biri ABD ve biri de Fransız güçlerince vurulduğunu, Esad rejiminin kimyasal kapasitesinin yok edildiğini ifade etti.

Operasyon öncesi ABD ile yoğun bir görüşmede bulunduklarını söyleyen Macron, “10 gün önce ABD Başkanı Trump, askerlerini Suriye’den çekeceğini söylemişti. Amerikalılar’ı Suriye’de kalmaya biz ikna ettik. İkincisi de harekatın sadece kimyasal silah üretim merkezleriyle sınırlı kalmasını sağladık.” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.