Mao hareketi İle büyük benzerlik: “Herkes Pekin’in yalan söylediğini biliyor”

Foto: Getty Images

Sevgili okuyucular,

Çin’de gerçekte neler oluyor?

Muhtemelen bunu gerçekten merak ediyorsunuzdur. Ancak bunu merak edenler sadece bizler veya dünyanın herhangi bir yerindeki insanlar değil. Çin’deki insanlar da kendilerine bu soruyu soruyor. Onlar, etraflarında yani, aile, arkadaş veya iş ortamında, olup bitenleri görüyorlar – her yerde hastalık ve ölüm var. Aynı zamanda resmi devlet medyası başta olmak üzere, tüm medyanın bir şekilde tamamen farklı bir tablo çizmeye çalıştığının da farkındalar.

Çin’de bir şeyler gizleniyor

Birkaç gün önce Çin’de bulunan kardeşim bana mesaj yollamıştı. Bana, “enfeksiyonun Çin’in hemen hemen her yerine dağıldığını, aile üyelerimizin neredeyse tamamının enfekte olduğunu, hatta babamızın da muhtemelen hastalığa yakalandığını fakat şu anda durumunun iyi olduğunu, orada ilaç bulamadıklarını, Almanya’da iyi bir ilaç olup olmadığını ve olduğu takdirde bulur bulmaz acil şekilde Çin’e göndermemi” yazmıştı.

Almanya’da sürgünde yaşadığımdan beri ağabeyim bana hiç böyle bir mesaj yazmamıştı. Çin’deki insanların ne kadar çaresiz olduğunu görüyoruz. Çinli arkadaşlarımız ve tanıdıklarımız ile bir araya geldiğimizde, başka hiçbir şeyden bahsetmiyoruz. Dünya medyasında bununla ilgili neredeyse hiçbir haber yok.

Başlangıçta kişisel bağlantılarla yola çıkan Epoch Times, 2000 yılından bu yana Çin’de büyük bir iletişim ve bilgi ağı altyapısı oluşturdu ve bu ağ, Çin rejiminden tamamen bağımsızdır. Bu sağlam temel doğrultusunda, dünyaya gerçek bilgileri aktarıyoruz. Bunu 20 yılı aşkın bir süredir gerçekleştiriyoruz ve bu nedenle, bizler ÇKP’nin entrikalarını, yalanları ifşa ediyoruz ve böylece ÇKP’nin büyük bir düşmanı haline geldik.

İnsanlar muhabirlerimizi, – telefonda veya Çinin herhangi bir yerinde – kendilerinden biriymiş gibi görüyor. Bizler hiçbir dil veya kültürel engele bakmaksızın, en en hassas konulara bile değiniyoruz.

Çinliler kendi aralarında, her konuyu tartışabiliyorlar. Fakat konuşmak, insanlar ve gazeteciler için tehlike arz ediyor.

Yine de, gerçekler gün yüzüne çıkıyor. Biz oradayız – okuyucularımız da orada. Buna kimse mani olamaz.

Zhihong Zheng’iniz,

Alman Epoch Times’ın editörü

Haber : Epoch Times

Çeviri : Evren Durmaz

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.