MEB Velilere Yönelik Eğitimlere Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Kovid-19 salgını döneminde velileri desteklemek, karşılaşabilecekleri olası sorunlarla mücadele güçlerini artırabilmek için eğitim programı hazırladı.

MEB, Kovid-19 döneminde velileri desteklemek karşılaşabilecekleri olası sorunlarla mücadele güçlerini artırabilmek için sağlık, iletişim, zaman yönetimi ve rehberlik konularında 15 ayrı eğitim programı hazırladı.

İlk dersi yarın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un vereceği uzaktan eğitimde öğrenciye bilen, yönlendiren ve tamamlayıcı bir unsur olarak yardım eden velilerin beklentileri ve isteklerini dikkate alarak yeni bir uygulama hayata geçiriliyor.

Halk eğitim merkezlerinde açılacak “Pandemi Döneminde Veli Eğitimi”ne yönelik kurslara, veliler başvuru yaparak devam edebiliyor.

Ücretsiz açılacak kurslar, salgın döneminde çocukla iletişim, evde eğitici oyun etkinlikleri, özbakım becerileri, sağlıklı beslenme, öğretmenle iletişim, verimli ders çalışma teknikleri, zaman yönetimi, sosyal etkileşim, aile içi iletişim, eğitim okur yazarlığı, EBA okur yazarlığı ve din eğitimi kurs programları gibi başlıklardan oluşuyor.

Velilerin kurs programlarına etkin katılımını sağlayabilmek için kurs süreleri 8 ders saati olarak planlandı.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, Twitter hesabından yaptığı videolu paylaşımda, velileri kurslara davet etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.