Meclis’te YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan 6284 Sayılı Kanunu Hedef Aldı

Kaynak: YRP _ Resmi sitesi

Meclis’te CNN Türk’e konuşan Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan yeni yasama döneminin ilk gününde 6284 sayılı kanunu hedef aldı.

CNN Türk’e konuşan Erbakan; “Özlem Zengin’le karşılaşmadık. Özlem Hanım kadına şiddet konusunda bir kırmızı çizgiden bahsetmiştir. 6284 haşa bir ayet değil. Kadına şiddet kırmızı çizgimizdir demiştir. Kadına, doğaya, hayvana, şiddet doğamıza aykırı. Suç unsurlarının yazılması lazım. Ekonomik, psikolojik şiddet nedir, nasıl olur bunun belli olması lazım. Bir de iddia sahibinin iddiasını kanıtlaması lazım. Bunlar varsa cezanın daha ağırlaştırılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.


6284 sayılı kanun, İstanbul Sözleşmesi sonrasında yapılan yasal değişikliklerdendir. 6284, şiddete ve ev içi şiddete maruz kalan veya maruz kalma tehlikesindeki kadınların, çocukların, aile bireylerinin ve tek taraflı ısrarlı takip mağdurlarının korunması ve şiddeti önlemek için alınacak tedbirleri düzenler. 6284 sayılı kanun, evli olmayan bireyleri de koruması, şiddet uygulayan kişinin ve şiddetin kendisinin tanımının genişletilmesi ve önleyici ve koruyucu tedbirleri içermesi gibi birçok iyileştirmeyi içerir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.