Mersin’de “Falun Dafa’nın Yolculuğu” Sergisi Düzenlendi

Falun Dafa'nın Yolculuğu Fotoğraf Sergisi'nde hem uygulamanın yararları hem de Çin'de bu meditasyonu yapanlar üzerinde uygulanan organ ticareti anlatıldı.

“Falun Dafa’nın Yolculuğu” fotoğraf sergisi, Mersin’de bir alt geçitte düzenlenen sergi ile tanıtıldı. Sergi, geçitten geçen insanlar tarafından yoğun ilgi gördü.

25-26-27 Mayıs’ta düzenlenen sergide Falun Dafa uygulamasının faydalarının anlatılmasının yanı sıra, Çin’de 20 Temmuz 1999’da eski Çin lideri Jiang Zemin tarafından başlatılan ve günümüze kadar uygulayıcılara karşı Çin’de devam eden zulüm anlatıldı. Uygulayıcılar üzerinde uygulanan işkence ve organ ticareti, dinleyiciler tarafından şaşkınlık ve kızgınlıkla karşılandı.

Sergiyi gezen ve bir uygulayıcıdan yaşanan zulümlerin hikayesini dinleyen Zehra hanım, “İnsanlar Falun Dafa yapınca dünyaları değişir ve bunun sonucunda dünya değişir. Bunun olması istenmediği için Çin’de yasaklandığını düşünüyorum.” dedi.

Sergiye gelen bazı ziyaretçiler uygulayıcılarla meditasyon yaptı ve uygulayıcılara desteklerini göstermek ve canlı uygulayıcılardan zorla organ alımının durması için Zorla Organ Toplamaya Karşı Doktorlar Kuruluşu (DAFOH) tarafından başlatılan ve dünya çapında eş zamanlı devam eden imza kampanyasının dilekçesini imzaladılar.

Falun Dafa (Falun Gong olarak da bilinir), Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ilkelerine dayalı antik Çin kökenli bir zihin ve beden gelişim uygulamasıdır. 100’den fazla ülkede milyonlarca kişi tarafından uygulanmaktadır. Falun Dafa uygulaması, beş takım egzersizi ve 40’ın üzerinde dile çevrilen uygulamayla bütünleşik olan Zhuan Falun kitabı ile, uygulayanlara hem beden hem de zihin olarak faydalar sağlamaktadır. Uygulama tamamen ücretsizdir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.