Meteoroloji Yarın için Uyardı

meteoroloji sıcak hava termometre

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcak hava dalgası nedeniyle Türkiye’de geçtiğimiz 70-80 yılda eylül ayında ölçülen en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşıldığını ve Türkiye’nin mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının etkisi altına girdiğini açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre özellikle perşembe ve cuma günü ülkenin büyük bir bölümünde yine sıcaklık rekorlarının kırılmasının tahmin edildiği belirtildi. İller de tahmini olarak Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Isparta, Burdur, Konya, Ankara, Bolu, Karaman, Mersin, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, Çankırı, Kastamonu, Çorum ve Amasya.

Bu illerimizde de özellikle perşembe ve cuma sıcak hava dalgasının etkisi ile rekor kırılması tahmin edilmekte olunduğu açıklandı.

Cumartesi günü itibarıyla ülkenin kuzey kesimlerden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına gireceği, hava sıcaklığının mevsim normalleri civarına düşeceği, güney kesimlerde ise yer yer mevsim normallerinin 3 ile 5 derece üzerinde seyredeceği ve daha sonra yeni hafta ile birlikte tekrar ısınma trendine girileceği açıklandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.