Meteoroloji’den Marmara İçin Yeni Uyarı

Fotoğraf : Pixabay

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara’nın güneyinde devam eden sağanak yağışların, Balıkesir il merkezi ve doğusu ile Bursa, Sakarya ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması beklendiği bildirildi. Vatandaşlar ani sel, su baskını, yıldırım ve hortum oluşma riskine karşı uyarıldı. 

Ülke genelinde sağanak yağışlar etkisini sürdürüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı son açıklamalarda Marmara’nın güney ve doğusundaki yağışlara karşı dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunuldu.

MARMARA İÇİN SEL VE HORTUM UYARISI

Meteoroloji’nin yaptığı güncel hava durumu değerlendirmeleri ve uyarılarında; “Marmara’nın güneyinde halen devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, zamanla etkisini artırarak Balıkesir’in il merkezi ve doğusu ile Bursa, Sakarya ve Düzce çevrelerinde yerel dolu yağışı ile birlikte kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Adana, Mersin, Batman ve Siirt çevreleri ile Hatay’ın kıyı, Diyarbakır’ın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Bayburt, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.