Meteoroloji’den Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü birçok şehir için uyarılarda bulundu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz ile Denizli çevrelerinde yağmur ve sağanak bekleniyor. Doğu Anadolu’da Erzurum-Kars çevresinde ise kar yağışı bekleniyor. Doğu Anadolu’da gece ve sabah buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz ile Denizli çevrelerinde  yağmur  ve sağanak  beklenirken, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği, yağışların ise  Kıyı Ege ve Antalya çevreleri ile Çanakkale’nin güneyinde yerel olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun batısında sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.

Meteoroloji tahminlerine göre bölgede hava parçalı ve çok bulutlu olacak, sabah saatlerinden itibaren aralıklı kar ve karla karışık yağmur görülecek. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Erzurum ve Ardahan 5, Kars’ta 3, Ağrı’da sıfır, Iğdır ve Erzincan’da 3 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklıkların Erzincan’da 7, Iğdır’da 6, Ağrı ve Erzurum’da 3, Kars ve Ardahan’da 2 derece olması beklendiği kaydedildi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.